Poetika Prešov

Bistro & Coffee & Wine 

 

Náš príbeh sa začal odvíjať ako prázdny nepopísaný list, ktorý ste začali písať Vy, naši hostia. Hostia, nie zákazníci. Totiž hosť do domu, Boh do domu. A tak k Vám aj pristupujeme. S láskou, úctou a radosťou ! Radi by sme Vás preto pozvali k prežívaniu rituálov, ku ktorým spoločné obedy, večere, či kávičky bez debaty patria. Teda s debatou! Príďte na raňajky, ktoré Vás nakopnú do nového dňa a nebude to ani bolieť! Ochutnajte u nás kávu voňajúcu slnkom, precíťte víno ako osobnosť s vlastným príbehom, jedlo, ktoré má svoj vlastný charakter a zanechá vo Vás aj estetický, nie len gurmánsky zážitok.

Snažíme sa nastaviť nový štandard stravovania v Prešove. V našej kuchyni sa bavíme otvorene - žiadne tajomstvá šéfkuchára. Ten Vám naopak rád vyčaruje symfóniu chutí, pod taktovkou cyklickej prírody a selektívneho výberu sezónnych a lokálnych surovín rovno pred Vašimi očami.

Naservírujeme Vám dobrý pocit, osolíme podľa chuti, okoreníme štipkou poetiky a naštartujeme Váš apetít vidieť poéziu i v maličkostiach všedného dňa. K tomu spojenie výborného jedla s vínom a hudbou, degustácie, brunch, koncerty, workshopy, prednášky, semináre a iné eventy pri ktorých Vám dáme minimálne o jeden a viac dôvodov ako žiť aj v Prešove po-eticky!

Veríme, že to všetko, celá tá čarovná zmes ingrediencií dodá neodolateľnú chuť navštíviť nás a prísť k nám znova.

Tešíme sa na Vás !

T

 

 

Naše priestory Vás uchvátia

Atmosféra ktorá Vám spríjemní zážitok z chutného jedla, exkluzívných vín alebo špičkovej kávy.

Reštaurácia

Zadná reštauračná časť dýcha nezameniteľným štýlom, ktorého výrazné, jemne extravagantné, ale štýlovo a vkusne doladené doplnky podčiarkujú reprezentatívný charakter priestoru. Dominantou je množstvo prútených lustrov. Jedinečnosť každého z nich sa hrou svetla premieta na steny a ich odraz v zrkadlách ponúka z každého pohľadu nový obraz. Útulnosť interiéru dotvárajú aj jemné záclony, ktorými je možné oddeliť jednotlivé sedenia a vytvoriť tak príjemný pocit súkromia.

Štýlové bistro

Vchodom z Hlavnej ulice vstúpite do štýlovej kaviarne a bistra, v ktorom si môžete vychutnať s priateľmi, kolegami, či obchodnými partnermi svoju obľúbenú kávičku, božskú čokoládu, koláčiky, no najmä raňajky, ktoré podávame cez týždeň už od 7:30.

Kúzelná vinotéka

V strednej časti Vás očarí veľká vinotéka a WineShop s približne 150 druhmi vína z celého sveta. Hrdí sme najmä na skvelé vína zo slovenských vinárstiev, ktoré možno po prvý krát objavíte práve u nás. Pohodlné gaučové sedenie je ako stvorené na uvoľnené a pritom stále profesionálne jednanie, či firemný event v spojení s vínami všetkých chutí.

Záhrada

Ak hľadáte v centre rušného mesta tiché a útulné miestečko v exteriéri, naše átrium je pre Vás ako stvorené. Počas teplých dní tu nájdete príjemné útočisko a večer Vás očarí atmosférické osvetlenie, ktoré napomáha k uvoľňujúcej nálade ideálnej pre Vaše akcie, workshopy, obchodné stretnutia, teambuildingy či pracovné večere pod holým nebom.

Ubytovanie priamo v centre

Ak sa Vám, alebo Vaším obchodným partnerom u nás zapáči natoľko, že sa Vám nebude chcieť odísť, môžete sa u nás dokonca aj ubytovať. Ponúkame Vám 7 apartmánov, každý zariadený v unikátnom štýle, s dôrazom na minimalistický dizajn a útulnosť – ako stvorené aj pre náročných klientov s vyberaným citom pre dizajn a umenie. Naším zámerom je, aby ste sa u nás Vy – naši hostia, cítili ako doma.

Navštívili nás v Poetike

Jedinečná reštaurácia, bistro, bar, vinotéka, kaviareň a ubytovanie v jednom.
V lete si u nás môžete dať raňajky a vypiť si rannú kávu priamo v našom otvorenom, zeleňou oživenom, romantickom átriu, prípadne sa pri delikátnej večeri započúvať do živej hudby a stať sa i súčasťou našich umeleckých aktivít, workshopov. V priestoroch kaviarne ponúkame aj možnosť coworkingu.

Naše apartmány nájdete priamo
v historickom centre mesta,
v podkroví Meštianskeho domu (Národná kultúrna pamiatka). Ak k nám zavítate autom, máme pre Vás parkovanie vo dvore. Osobne Vás navedieme ako sa k nemu dostanete. Z vlakovej, alebo autobusovej stanice sa k nám dostanete aj pešo ( cca 15 minút cesty ). Idú k nám trolejbusy č. 1,4,8, alebo autobusy č. 14, 24, 28, 39. Zastávka Žel.stanica (je hneď aj pri Autobusovej stanici)- vystúpiť na 2- hej zastávke (Divadlo J.Zaborskeho) alebo na tretej zastávke (Na Hlavnej). Dĺžka trvania cesty autobusom cca 5 min , k ubytovaniu cca 2 min chôdze. Za taxu okolo 3 eur sa k nám dostanete aj taxíkom.


0910 442 222
Hlavná 20, 080 01 Prešov, Slovensko

 

Kontakt

0917 215 295 (reštaurácia, rezerácia stolov, obedového menu)

0910 442 222  (podujatia v POETIKE, rezervácie akcií, osláv, rezervácia apartmánov)

Hlavná 20, 080 01 Prešov, Slovensko

Rezervácia svadby
Rezervácie ubytovania

Otváracie hodiny:
pondelok - utorok       7:30 - 21:00

streda - štvrtok    7:30 - 22:00
piatok     7:30 - 23:00
sobota      8:30 - 23:00

                

Reštauráciu a túto stránku vlastní a spravuje: DT-SMART s.r.o., Strojnícka 5, 080 01 Prešov, IČO: 46 777 555, IČ DPH: SK2023585663