Poetika Prešov

Bistro & Coffee & Wine 

 

Náš príbeh sa začal odvíjať ako prázdny nepopísaný list, ktorý ste začali písať Vy, naši hostia. Hostia, nie zákazníci. Totiž hosť do domu, Boh do domu. A tak k Vám aj pristupujeme. S láskou, úctou a radosťou ! Radi by sme Vás preto pozvali k prežívaniu rituálov, ku ktorým spoločné obedy, večere, či kávičky bez debaty patria. Teda s debatou! Príďte na raňajky, ktoré Vás nakopnú do nového dňa a nebude to ani bolieť! Ochutnajte u nás kávu voňajúcu slnkom, precíťte víno ako osobnosť s vlastným príbehom, jedlo, ktoré má svoj vlastný charakter a zanechá vo Vás aj estetický, nie len gurmánsky zážitok.

Snažíme sa nastaviť nový štandard stravovania v Prešove. V našej kuchyni sa bavíme otvorene - žiadne tajomstvá šéfkuchára. Ten Vám naopak rád vyčaruje symfóniu chutí, pod taktovkou cyklickej prírody a selektívneho výberu sezónnych a lokálnych surovín rovno pred Vašimi očami.

Naservírujeme Vám dobrý pocit, osolíme podľa chuti, okoreníme štipkou poetiky a naštartujeme Váš apetít vidieť poéziu i v maličkostiach všedného dňa. K tomu spojenie výborného jedla s vínom a hudbou, degustácie, brunch, koncerty, workshopy, prednášky, semináre a iné eventy pri ktorých Vám dáme minimálne o jeden a viac dôvodov ako žiť aj v Prešove po-eticky!

Veríme, že to všetko, celá tá čarovná zmes ingrediencií dodá neodolateľnú chuť navštíviť nás a prísť k nám znova.

Tešíme sa na Vás !

T

 

 

Naše priestory Vás uchvátia

Atmosféra ktorá Vám spríjemní zážitok z chutného jedla, exkluzívných vín alebo špičkovej kávy.

Reštaurácia

Zadná reštauračná časť dýcha nezameniteľným štýlom, ktorého výrazné, jemne extravagantné, ale štýlovo a vkusne doladené doplnky podčiarkujú reprezentatívný charakter priestoru. Dominantou je množstvo prútených lustrov. Jedinečnosť každého z nich sa hrou svetla premieta na steny a ich odraz v zrkadlách ponúka z každého pohľadu nový obraz. Útulnosť interiéru dotvárajú aj jemné záclony, ktorými je možné oddeliť jednotlivé sedenia a vytvoriť tak príjemný pocit súkromia.

Štýlové bistro

Vchodom z Hlavnej ulice vstúpite do štýlovej kaviarne a bistra, v ktorom si môžete vychutnať s priateľmi, kolegami, či obchodnými partnermi svoju obľúbenú kávičku, božskú čokoládu, koláčiky, no najmä raňajky, ktoré podávame cez týždeň už od 7:30.

Kúzelná vinotéka

V strednej časti Vás očarí veľká vinotéka a WineShop s približne 150 druhmi vína z celého sveta. Hrdí sme najmä na skvelé vína zo slovenských vinárstiev, ktoré možno po prvý krát objavíte práve u nás. Pohodlné gaučové sedenie je ako stvorené na uvoľnené a pritom stále profesionálne jednanie, či firemný event v spojení s vínami všetkých chutí.

Záhrada

Ak hľadáte v centre rušného mesta tiché a útulné miestečko v exteriéri, naše átrium je pre Vás ako stvorené. Počas teplých dní tu nájdete príjemné útočisko a večer Vás očarí atmosférické osvetlenie, ktoré napomáha k uvoľňujúcej nálade ideálnej pre Vaše akcie, workshopy, obchodné stretnutia, teambuildingy či pracovné večere pod holým nebom.

Ubytovanie priamo v centre

Ak sa Vám, alebo Vaším obchodným partnerom u nás zapáči natoľko, že sa Vám nebude chcieť odísť, môžete sa u nás dokonca aj ubytovať. Ponúkame Vám 7 apartmánov, každý zariadený v unikátnom štýle, s dôrazom na minimalistický dizajn a útulnosť – ako stvorené aj pre náročných klientov s vyberaným citom pre dizajn a umenie. Naším zámerom je, aby ste sa u nás Vy – naši hostia, cítili ako doma.

Navštívili nás v Poetike

Jedinečná reštaurácia, bistro, bar, vinotéka, kaviareň a ubytovanie v jednom.
V lete si u nás môžete dať raňajky a vypiť si rannú kávu priamo v našom otvorenom, zeleňou oživenom, romantickom átriu, prípadne sa pri delikátnej večeri započúvať do živej hudby a stať sa i súčasťou našich umeleckých aktivít, workshopov. V priestoroch kaviarne ponúkame aj možnosť coworkingu.

Naše apartmány nájdete priamo
v historickom centre mesta,
v podkroví Meštianskeho domu (Národná kultúrna pamiatka). Ak k nám zavítate autom, máme pre Vás parkovanie vo dvore. Osobne Vás navedieme ako sa k nemu dostanete. Z vlakovej, alebo autobusovej stanice sa k nám dostanete aj pešo ( cca 15 minút cesty ). Idú k nám trolejbusy č. 1,4,8, alebo autobusy č. 14, 24, 28, 39. Zastávka Žel.stanica (je hneď aj pri Autobusovej stanici)- vystúpiť na 2- hej zastávke (Divadlo J.Zaborskeho) alebo na tretej zastávke (Na Hlavnej). Dĺžka trvania cesty autobusom cca 5 min , k ubytovaniu cca 2 min chôdze. Za taxu okolo 3 eur sa k nám dostanete aj taxíkom.


0910 442 222
Hlavná 20, 080 01 Prešov, Slovensko

 

Kontakt

0917 215 295 (reštaurácia, rezerácia stolov, obedového menu)

0910 442 222  (rezervácia apartmánov)

Hlavná 20, 080 01 Prešov, Slovensko

Rezervácia svadby
Rezervácie ubytovania

Otváracie hodiny:
pondelok - utorok       7:30 - 21:00

streda - štvrtok    7:30 - 22:00
piatok     7:30 - 23:00
sobota      8:30 - 23:00

                

Reštauráciu a túto stránku vlastní a spravuje: DT-SMART s.r.o., Strojnícka 5, 080 01 Prešov, IČO: 46 777 555, IČ DPH: SK2023585663