Aktuálny event

NÁVRAT K SEBE - séria workshopov

vedomá

VEDOMÁ ŽENA & SLOW FASHION

 

Podujatie sa prekladá. O novom dátume Vás budeme včas informovať.

Milé dámy

Prinášame Vám pokračujúcu sériu workshopov NÁVRAT K SEBE.

Februárová, druhá časť sa niesla v znamení ayurvédy. Marcové špeciálne a predčasné vydanie série workshopov ,,NÁVRAT K SEBE,, sme sa výnimočne rozhodli zoorganizovať skôr, než v pôvodne plánovanej trojmesačnej periodicite a to pri príležitosti DŇA ŽIEN.

Rozhodli sme sa ho totiž zasvätiť ženám.

Bude o VEDOMOM bytí ženou v kontexte SLOW FASHION, ale
aj o tom

• Čo nakupujeme a prečo to nakupujeme,
• O KAPSULOVOM ŠATNÍKU,
• 30 WEARS KONCEPTE,
• O BUSINESS CASUAL ETIKETE a
• O pohľadoch na túto problematiku očami návrhárok, influenceriek
a žien, ktoré sa profesne a odborne zaujímajú o tieto témy.

❣❣❣ Ok. Predstavme si, my ženy, v našom jemne éterickom svete fantázie takúto utópiu : vošli sme do televíznej obrazovky práve vtedy keď dávali SEX IN THE CITY, vyrazili si do nočných ulíc New Yorku ( ktorým po zatvorení všetkých očí bude nachvíľu malé mestečko na východe Slovenska – Prešov. ) Vychutnávame si vlastný sex- appeal, zmyselne flirtujeme, vyžívame sa v bytí ženou a v našich rozohovoroch na počudovanie nerozoberáme ,,druhých ľudí,, ale pokrokové idee.

❣❣❣ Bavíme sa o tom, že niečo sa udialo s naším svetom. Niečo je inak a neustále sa mení…No predovšetkým to nebude svet, ale my samy. Ak sa toto deje na kolektívnej úrovni, máme odrazu ten pocit všetci. Na tom základe budujeme svet, ktorý vnímame novými očami..

,, Nová sezóna už neradí čo sa nosí. Učí nás predovšetkým ako k móde pristupovať. Čo je totiž treba prekopať od základov, nie je náš šatník, ale kľúč, podla ktorého si oblečenie vyberáme. Nové trendy sú totiž hodnoty ! ,,, ( VOGUE CS ).

❣❣❣ Pozývame Vás preto na otvorenú diskusiu, mutálny rozhovor za prítomnosti zaujímavých a inšpiratívnych žien pôsobiacich vo svete módy, kde sa budeme rozprávať o postavení ženy v tomto novom svete - novom kontexte. V ére, kedy sa redefinujú hranice, rámce, vnímanie krásy, predsudky o móde, o žene a o všetkom čo súvisí s naším prebúdzajúcim sa feministickým bytím.

❣❣❣ Museli sme totiž postrehnúť, že móda už dávno nie je slepé a vyčerpávajúce nasledovanie trendov, že už nám nestačí ,,páčiť sa,, zdôrazňujúc naše ženské prednosti .Dnes už vieme, že móda je nástroj, cez ktorý sa definujeme a že dnes už neprepadneme len tak ľahko všetkému čo sa bliští ( alebo je trendy ). Cítime v kostiach, že móda je dnes akosi prirýchla, tak ako je rýchle všetko ostatné a prestáva sa nám to páčiť. Vnímame možno aj to, že je nudná, tak strašne nudná až tak tragicky nenápaditá a bez kreativity. V mestách totiž málokedy postrehneme niečo iné ako tričko, rifle a značkové botasky. Nejako šípime, že módne domy, ktoré vždy disponovali patentom na určovanie ,,krásna,, už o tom tak výhradne nerozhodujú, lebo ich autoritu si rozdistribuoval hlas ľudu – influenceri.

❣❣❣ Chceme s Vami otvorene hovoriť o tom ako sa zodpovedne rozhodovať, o tom ako nakupovať, ako žiť vedomejšie a na báze sedliackeho rozumu a viac v súlade s prírodou. Podobne ako sa éra fást foodov iba celkom nedávno prestala tešiť popularite na úkor BIO, ORGANIC, EKO a SUSTAINABLE, sa to isté prenieslo teraz na pôdy módy – módne pôdy, ktorej už FucAKT! prestáva záležať na tom aby bola cool, ale viac na tom aby bola zdravá a hlavne fér. Prechádzame z FAST do SLOW režimu a chceme žiť podľa hesla MENEJ je VIAC ❣


PROGRAM A HOSTIA :

♀ SOŇA HATOKOVÁ ( @greencubator, @signoraobchod ), Fecupral, Greencubator, KAPSULOVÝ ŠATNÍK

♀PETRA NAGYOVÁ, SECONDSANCA, ( @Pethra5),
#secondhandpositive #nosAvynos, #30wears #nakupujsrozumom

♀ Ing. ANNAMÁRIA PETRUŠKOVÁ, MBA, MBE, TAKT ACADEMY, spoločnosť TAKT academy.

A ďalší.....

♀ ODETTE KMEŤ FEDOROVÁ, módna návrhárka a interiérová dizajnérka ( @odettestudio)

♀ LINDA BABUŠÍK ADAMČÍKOVÁ (@Lapkinn ), košická influencerka a TOP BLOGERKA roka 2015

♀ GABBY SOSA, prešovská módna návrhárka Gabby Sosa, oblečenie z BIOBAVLNY.


Aby to malo tie správe utópistické grády, budeme pritom popíjať old school drinky alá : SEX IN THE CITY :

♥ SEX ON THE BEACH,
♥ MAI THAI
♥ COSMOPOLITAN

✨ Kuchári POETIKY nám pripravia malé pekné, no aj chutne vyzerajúce finger foody pre maškrtné dámske jazýčky.

✨ Súčasťou eventu bude aj MINISWAP. Jedná sa o výmenu oblečenia.

✨ SWAP ponúka výmenu nenosených kúskov v skrini (z dôvodu zmeny konfekčnej veľkosti, nevhodných darov, unáhlenej kúpy) za nositeľné oblečenie. Stačí doniesť oblečenie, ktoré nenosím a vziať si také, ktoré nosiť budem.

PRAVIDLÁ SWAPu:

- 1 -3 kusy oblečenie / na dámu
- Na SWAP nosíme LEN pekné, čisté, voňavé a nepoškodené oblečenie. Preto pred SWAPom vybrané kúsky doma operiem a vyčistím.
- POŠKODENÉ a ŠPINAVÉ kúsky na SWAP NEPATRIA❗️
- Zo SWAPu si odnesiem veci, ktoré viem, že budem nosiť a urobia mi radosť.
- SWAP vnímam aj ako možnosť trénovať si vedomý výber nových kúskov, rozmýšľam nad tým, čo si zo SWAPu odnesiem a či mi to poslúži -> ZODPOVEDNÁ SPOTREBA
- Teším sa, že moje veci môžu potešiť ostatných.
- Na SWAPe som ohľaduplná/ý k ostatným a vraciam oblečenie na svoje miesto.

- Užívam si SWAP pretože, je to zábava :

Na SWAP nepatrí:
❌Oblečenie s pokazeným zipsom
❌Oblečenie, ktorému chýba gombík
❌Roztrhané a predraté nohavice
❌Kúsky s fľakmi, ktoré sa nedajú vyprať
❌Obnosené a zatuchnuté kúsky z útrob skrine
❌Spodné prádlo
❌Ponožky, pančuchy a silonky
❌Opotrebované, ošúchané, zodraté, neumyté topánky

A ako každý NÁVRAT K SEBE má v sebe aj malé prekvapko...Tak aj tento.. Nebojte sa, máte sa načo tešiť.
.

Večer bude prebiehať v príjemných priestoroch bistra POETIKA, v komornej a uvoľnenej atmosfére, spontánne a autenticky. Účastníčky sú vítaní do programu kedykoľvek a v rámci možností vstupovať, pýtať sa, diskutovať či otvorene zdielať svoje skúsenosti.


Pripravte si otázky ...12.3 sa vidíme v POETIKE.


REZERVÁCIA LÍSTKOV a ich zakúpenie najneskôr jeden deň pred podujatím je nutná. Môžete tak urobiť na tel.č : 0917 215 295, alebo mailom : info@poetikapresov.sk, na našom fb, alebo osobne u nás v podniku.


Kapacita je obmedzená !
-----------------------------------------------------------------------------------------
UPOZORNENIE : Na tomto podujatí sú vyhotovované fotografie a videozáznamy za účelom následnej prezentácie a propagácie POETIKA bistro& coffee & wine. Vstupom na podujatie súhlasíte s publikáciou vizuálneho i hlasového materiálu na sociálnych médiách (instagram, facebook.) V prípade ak si publikáciu vyhotovených fotografií s vlastnou podobizňou neželáte, upozornite na to prosím pred začatím podujatia organizátora. Za pochopenie ďakujeme !POETIKA

Aktuálny event

PROMO TOUR VIVA ITALIA 2020

Fe

Festival talianských chutí

 

Podujatie sa prekladá. O novom dátume Vás budeme včas informovať.kých chutí...

Milí hostia, 


Chuť dokonalosti, ktorú nájdete na festivale v Poprade od 10. do 13. juna, si môžete vychutnať počas promo-tour dátumov, ktoré sa konajú v 10 najdôležitejších slovenských mestách od marca do mája.

15 druhov vína vrátane mnohých DOCG prosecco, grappas a likérov, cestovín, kávy, extra panenského olivového oleja.Ochutnajú sa produkty z oblastí Veneto, Friuli Venezia Giulia, Puglia a Kalábria.

Producenti sa tiež stručne predstavia, aby sa návštevníci dozvedeli viac o produktoch a území, ktoré zastupujú.

Gastronomicko-kultúrny večer obohatený o hudbu vysokej úrovne s talentovaným hlasom Salix (IT-SK) v kombinácii s gitarou Stanislava Pocajiho (SK).

Podujatia sa konajú v typickej neformálnej talianskej atmosfére.


Tešíme sa na Vás,

VIVA ITALIA & Vaša POETIKA

Nezabudnuteľné eventy

Miesto pre vaše najkrajšie zážitky a dôležité momenty.

Naše priestory sú domovom pre vaše bežné okamihy a o to viac máme v úcte vaše Veľké dni. Utužujte u nás svoje obchodné priateľstvá, pozvite k nám svojich kolegov, priateľov či rodinu. Je dokázané, že práve v neformálnom prostredí  sa uzatvárajú najlepšie obchody a prichádzajú tie najlepšie nápady a rozhodnutia.

OSLAVA NARODENÍN, VÝROČIA, PROMÓCIE, KRSTINY, SVADBY, či „obyčajný“ deň zavŕšený ROMANTICKOU VEČEROU – sú pre nás každodenné, ale radostné výzvy. Baví nás byť pri chvíľach, ktoré sa zapisujú do vašej knihy života.

Ste máte firmu alebo chcete potešiť kolegov, či oceniť  partnerov? Zorganizujeme Vám event na mieru od menších pracovných stretnutí (raňajky, obed, večera ), cez školenia ( projektor, mikrofón), tématické workshopy, až po väčšie firemné večierky a teambuildingy.

Prázdny

Naše priestory sú tu pre vás

Sme štýlový podnik v srdci Prešova. Už pri príchode Vás zaujme netradičný interiér, z ktorého dýcha teplo a výnimočná atmosféra. Priestor je skutočne veľkorysý a jeho atraktivita spočíva v jeho členení.

Vyberte si priestor, ktorý Vám bude vyhovovať pre váš firemný event alebo rodinnú oslavu čo najviac.

Prázdny

Bistro

22 miest

Prázdny

Záhrada

50 miest

Prázdny

Vinotéka

24 miest

Prázdny

Reštaurácia

44 miest

Naše Eventy

pre tých, ktorí nestíhajú organizovať...

Nami organizované eventy:

DEGUSTAČNÉ VEČERE
Máte chuť na niečo špeciálne? Rezervujte si degustačnú večeru, ktorú tvorí 4 až 7 chodov, pripravenú našimi šéfkuchármi na mieru a z tých najkvalitnejších ingrediencií.

OCHUTNÁVKA VÍN SO SOMELIEROM
V našej bohatej vinotéke sa nachádza približne 150 druhov vín z celého sveta. Ochutnajte tie najzaujímavejšie, alebo tematicky vyberané vína pod dohľadom šikovného someliéra 

ARTETERAPIA
Maľovanie je netradičný event, pri ktorom si účastníci nesmierne oddýchnu a vypnú hlavu. Nikto tu s nikým nesúťaží ani nepotrebuje dosahovať žiadne výsledky či ciele. Jemnou motorikou sa hlava automaticky stišuje a telo uvoľňuje. Vyskúšajte to!

ŠKOLA VARENIA
Ponúkame Vám zážitok vo forme školy varenia. Naučte sa pod vedením nášho executive chefa Františka Sedláka nové trendy v gastronómii. Viac podrobností nájdete na našom webe www.poetikapresov.sk

Prázdny
Prázdny
Prázdny
Prázdny
Prázdny
Prázdny
Prázdny
Prázdny

Kontakt

0910 442 222 (rezervácia apartmánov, podujatia v POETIKE )
0917 215 295 (prevádzkar, reštaurácia, rezervácie akcií, osláv, stolov)
Hlavná 20, 080 01 Prešov, Slovensko

Rezervácia svadby
Rezervácie ubytovania

Otváracie hodiny:
pondelok - štvrtok       7:30 - 22:30
piatok     7:30 - 24:00
sobota      9:00 - 23:00

Reštauráciu a túto stránku vlastní a spravuje: DT-SMART s.r.o., Strojnícka 5, 080 01 Prešov, IČO: 46 777 555, IČ DPH: SK2023585663