Prázdny

Miesto pre Vaše stretnutia

POETIKU vidím a cítim...

...v každom chutnom a krásne naservírovanom jedle, v pohári skvelého vína, ktorý k nemu nesmie chýbať, lebo ono si to zaslúži, v príjemnej hudbe, ktorá dopĺňa atmosféru interiéru, v našich hosťoch a ich príbehoch...

...proste v živote ako takom so všetkými jeho pôžitkami.    K. T.

Prázdny

Poetika Prešov

Sme štýlový podnik v srdci Prešova. Už pri príchode Vás zaujme netradičný interiér, z ktorého dýcha teplo a výnimočná atmosféra. Priestor je skutočne veľkorysý a jeho atraktivita spočíva v jeho členení.

Snažíme sa z celých síl, aby u nás pookrialo nielen Vaše telo, ale aj Vaša duša. Lebo Poetika je miesto, ktoré rozpráva svoj vlastný príbeh, kde kvalita chuti je zárukou zážitku z gastronómie.

Pozývame Vás k prežívaniu rituálov, ale aj k príležitostným stretnutiam, ku ktorým spoločné obedy, večere, či kávičky bez debaty patria. Teda s debatou!

Naservírujeme Vám dobrý pocit, osolíme podľa chuti, okoreníme štipkou poetiky a naštartujeme Váš apetít vidieť poéziu i v maličkostiach všedného dňa. K tomu spojenie výborného jedla s lahodným vínom a hudbou, degustácie, brunch, koncerty, workshopy, prednášky, semináre a iné eventy. Veríme, že to všetko, celá tá čarovná zmes ingrediencií ,Vám dodá neodolateľnú chuť navštíviť nás!

Vaša POETIKA

Naše priestory
sú tu pre vás

Štýlové Bistro

Vchodom z Hlavnej ulice vstúpite do štýlovej kaviarne a bistra, v ktorom si môžete vychutnať s priateľmi, kolegami, či obchodnými partnermi svoju obľúbenú kávičku, božskú čokoládu, koláčiky, no najmä raňajky, ktoré podávame cez týždeň už od 7:30.

Kapacita
22 miest

Kúzelná Vinotéka

V strednej časti Vás očarí veľká vinotéka a WineShop s približne 150 druhmi vína z celého sveta. Hrdí sme najmä na skvelé vína zo slovenských vinárstiev, ktoré možno po prvý krát objavíte práve u nás. Pohodlné gaučové sedenie je ako stvorené na uvoľnené a pritom stále profesionálne jednanie, či firemný event alebo aj na "obyčajné" posedenie s priateľmi, v spojení s vínami všetkých chutí.

Kapacita
50 miest

Priestranná, no útulná Reštaurácia

Zadná reštauračná časť dýcha nezameniteľným štýlom, ktorého výrazné, jemne extravagantné, ale štýlovo a vkusne doladené doplnky podčiarkujú reprezentatívný charakter priestoru. Dominantou je množstvo prútených lustrov. Jedinečnosť každého z nich sa hrou svetla premieta na steny a ich odraz v zrkadlách ponúka z každého pohľadu nový obraz. Útulnosť interiéru dotvárajú aj jemné záclony, ktorými je možné oddeleniť jednotlivé sedenia a vytvoriť tak príjemný pocit súkromia.

Vybavenie: V tejto časti poskytujeme pre našich klientov premietacie plátno, kvalitný projektor a tiež mikrofón s ozvučením priestorov pre ten najlepší event.

Kapacita
50 miest

Očarujúca Záhrada

Ak hľadáte v centre rušného mesta tiché a útulné miestečko v exteriéri, naše átrium je pre Vás ako stvorené. Počas teplých dní tu nájdete príjemné útočisko a večer Vás očarí atmosférické osvetlenie, ktoré napomáha k uvoľňujúcej nálade ideálnej pre Vaše oslavy, akcie, workshopy, obchodné stretnutia, teambuildingy či pracovné večere pod holým nebom.

Kapacita
90 miest

Prázdny

Chutné jedlo
a pohodlné ubytovanie

Prázdny

Naša kuchyňa

Srdcom nášho podniku je naša kuchyňa a oprávnene si ju dovoľujeme označiť za našu pýchu! Sme asi jediné Bistro - Restaurant v Prešove, kde sa môžete zvedavo prizerať, ako sa Vaše jedlo pripravuje a kto Vám ho bude servírovať na stôl.

Voláme ju otvorená, rovnako ako sa snažíme s otvoreným srdcom pristupovať k naším hosťom. Naše receptúry, pri ktorých primárne staviame na čerstvosti a originalite, tvorí náš tím šikovných kuchárov pod taktovkou zanieteného mladého šéfkuchára Samuela Džubáka. Jeho nezameniteľný rukopis sa nesie s našimi jedlami ruka v ruke s vášňou pre modernú gastronómiu, ktorú dáva do prípravy každého jedla.

Tip na event v Poetike
Škola varenia v Poetike

Ubytovanie

Ak sa Vám, alebo Vaším priateľom u nás zapáči natoľko, že sa Vám nebude chcieť odísť, môžete sa u nás dokonca aj ubytovať.

Ponúkame Vám 7 apartmánov priamo v historickom centre mesta v podkroví Meštianskeho domu, pričom každý z nich je navrhnutý v jedinečnom štýle, je vybavený kuchynkou a má možnosť prístelky.

Nami organizované eventy

Naše priestory môžu byť domovom pre bežné okamihy, ale aj pre výnimočné firemné eventy. Utužujte u nás svoje obchodné priateľstvá, pozvite k nám svojich kolegov. Je dokázané, že práve v neformálnom prostredí sa uzatvárajú najlepšie obchody a prichádzajú tie najlepšie nápady a rozhodnutia.

Organizujeme všetky typy firemných eventov. Od menších pracovných stretnutí (raňajky, obed, večera), cez školenia, tématické workshopy, až po väčšie firemné večierky a teambuildingy. Ponuku hravo prispôsobíme Vašim požiadavkám a na mieru Vám pripravíme nezabudnuteľný zážitok... a to nie len gastronomický.

DEGUSTAČNÉ VEČERE
Máte chuť na niečo špeciálne? Rezervujte si degustačnú večeru, ktorú tvorí 4 až 7 chodov, pripravenú našimi šéfkuchármi na mieru a z tých najkvalitnejších ingrediencií.

OCHUTNÁVKA VÍN SO SOMELIEROM
V našej bohatej vinotéke sa nachádza približne 150 druhov vín z celého sveta. Ochutnajte tie najzaujímavejšie, alebo tematicky vyberané vína pod dohľadom šikovného someliéra 

ARTETERAPIA
Maľovanie je netradičný event, pri ktorom si účastníci nesmierne oddýchnu a vypnú hlavu. Nikto tu s nikým nesúťaží ani nepotrebuje dosahovať žiadne výsledky či ciele. Jemnou motorikou sa hlava automaticky stišuje a telo uvoľňuje. Vyskúšajte to!

ŠKOLA VARENIA
Ponúkame Vám zážitok vo forme školy varenia. Naučte sa pod vedením nášho executive chefa Františka Sedláka nové trendy v gastronómii. Viac podrobností nájdete na našom webe www.poetikapresov.sk

Prázdny
Prázdny
Prázdny
Prázdny
Prázdny
Prázdny
Prázdny
Prázdny

Prázdny

Darčekové poukážky

Čerešničkou na torte naších ponúkaných služieb sú poukážky. Obdarujte svojich blízkych, kolegov, zamestnancov, či obchodných partnerov zážitkom v podobe večere, ochutnávky vín, koncertu, arteterapie, školy varenia, alebo akéhokoľvek iného eventu z našej ponuky. Spomienky nepodliehajú záručným dobám ani obmedzeným dátumom spotreby. To, ako darovať radosť, Vám priblížia naše na želanie vyrobené darčekové poukážky.

Prázdny

Prázdny
Prázdny

Kontaktujte nás

Prázdny

Využite formulár nižšie, alebo nás kontaktujte telefonicky na:  0917 215 295

Kontakt

0917 215 295 (reštaurácia, rezerácia stolov, obedového menu)

0910 442 222  (rezervácia apartmánov)

Hlavná 20, 080 01 Prešov, Slovensko

Rezervácia svadby
Rezervácie ubytovania

Otváracie hodiny:
pondelok - utorok       7:30 - 21:00

streda - štvrtok    7:30 - 22:00
piatok     7:30 - 23:00
sobota      8:30 - 23:00

                

Reštauráciu a túto stránku vlastní a spravuje: DT-SMART s.r.o., Strojnícka 5, 080 01 Prešov, IČO: 46 777 555, IČ DPH: SK2023585663